UnderdarkLUTY 2011:

Cali i zdrowi wróciliśmy z Dark Unity Tour po Ukrainie, podczas którego koncertowaliśmy wspólnie z naszymi ukraińskimi przyjaciółmi z zespołu Castrum. Przemierzyliśmy tysiące kilometrów, jesteśmy potwornie zmęczeni i skacowani, ale przeszczęśliwi z udziału w tej trasie.

Nie obyło się bez przygód (awaria busa, nie z naszej winy odwołane koncerty w Rovnem i Bukareszcie, nieraz ekstremalne i spartańskie warunki noclegowe, problemy na granicy). Trasa była również cennym doświadczeniem organizacyjno-koncertowym oraz sprawdzianem naszych charakterów i zespołu jako drużyny (wyobraźcie sobie 9-ciu facetów przebywających ze sobą non stop przez 11 dni :).

Wszędzie spotykaliśmy się jednak z niezwykłą życzliwością, pomocą, wsparciem, zyskaliśmy sporą rzeszę nowych fanów i przyjaciół, zapraszano nas do domów, goszczono po królewsku. Przede wszystkim zagraliśmy wspaniałe koncerty w roli headlinera, w tym najlepszy w historii zespołu Underdark w Vinnitsa. Ciężko wrócić do rzeczywistości, a Blagoff powoli przestaje krążyć we krwi :).

Jest mnóstwo osób, które chcielibyśmy pozdrowić i podziękować:

Na pierwszym miejscu oczywiście nasi przyjaciele z zespołu Castrum: Kornel, Rodion i Zhenya - nie znajduję słów, by wyrazić swoją wdzięczność za wszystko co dla nas zrobiliście i jak wielką przyjaźnią nas obdarzyliście, po prostu DZIĘKUJEMY! Mamy nadzieję, że wkrótce będziemy mogli Was zaprosić na wspólne koncerty w Polsce.

Podziękowania dla:

- Crissa (Krzysztof Bendarowicz), który przyjechał do nas z północnej Polski, w ciągu zaledwie 3 tygodni perfekcyjnie opanował materiał i zastąpił na tej trasie naszego drummera Blasturbatora,

- Jakuba Lenia, naszego akustyka, który wbrew swemu nazwisku leniwcem nie jest, a z dźwiękiem na naszych koncertach robił cuda,

- Lokalnych organizatorów koncertów w: Lwowie, Debreczynie, Równem (szkoda, że z powodu awarii busa nie mogliśmy do Was przyjechać, choć robiliśmy co mogliśmy, by zdążyć na czas), Krzywym Rogu, Korosteniu, Winnicy i Użgorodzie,

- zespołów, które supportowały nas podczas koncertów: CASTRUM, GROSAD, SIDUS MORTUORUM, MASS MASSACRE, SQUALL, ANGERSEED, CROWHILL TALES, ...OF CELESTIAL, CARNAL TORMENT, CRYSTAL NIGHT, PUTREFACTION, SHABASH, S.V.D., THE SYMBIOZ

- Kornela z Castrum za wspólne odśpiewywanie Monument of Hypocrisy na scenie, wokaliście zespołu Sidus Mortuorum i pięknej Maszy (Маша ) z Crystal Night za wykonanie razem z nami coveru Vader „Carnal”

- wszystkich przyjaciół i fanów, których poznaliśmy na tej trasie, dopingowali nas pod sceną i razem z nami wyprawiali dzikie hece poza nią. Jesteście niesamowici!

- producenta Blagoffa za wysokoprocentowy wynalazek, którym raczyliśmy się przez 11 dni :)

Dziękujemy! Do zobaczenia na innych naszych koncertach! Niech moc Blagoffa będzie z Wami!

Od siebie, dziękuję moim Underdarkom: Adamowi, Spajdusiowi i Dyvanowi, za profesjonalizm na scenie i orgie poza nią.

Obszerna relacja z Dark Unity Tour, którą napisałem do "Naszego Przemyśla":Coś o naszej trasie wygrzebane w prasie ukraińskiej:Galeria zdjęć z Dark Unity Tour:

Dark Unity Tour 2011
oraz fragmenty wideo z jednego z koncertów zagranych na tej trasie:STYCZEŃ/LUTY 2011:

Zespół UNDERDARK wraz z ukraińskim CASTRUM rusza w trasę! DARK UNITY TOUR 2011 obejmie Ukrainę, Wegry i Rumunię. Startujemy koncertem we Lwowie (29.01), stamtąd ruszamy do Debreczyna na Węgrzech, następnie do stolicy Rumunii, gdzie w Bukareszcie zagramy przed IMPALED NAZARENE, powrót na Ukrainę, by zakończyć trasę koncertami w kliku miastach. Trasa obejmie kilka tysięcy kilometrów. Trzymajcie za nas kciuki!


DARK UNITY TOUR 2011

CASTRUM + UNDERDARK

29.01.2011, Lwów (Ukraina), Klub Starushka: UNDERDARK (Polska), CASTRUM (Ukraina), GROSAD (Białoruś), SIDUS MORTUORUM (Ukraina), MASS MASSACRE (Ukraina), SQUALL (Ukraina).

31.01.2011, Debreczyn (Węgry), Klub Perényi:
UNDERDARK (Polska), CASTRUM (Ukraina), ANGERSEED (Węgry), CROWHILL TALES (Węgry).

01.02.2011, Bukareszt (Rumunia), The Silver Church Club:
IMPALED NAZARENE (Finlandia), UNDERDARK (Polska), CASTRUM (Ukraina).

03.02.2011, Rovno/Równo (Ukraina), Klub Yama:
UNDERDARK (Polska), CASTRUM (Ukraina), SIDUS MORTUORUM (Ukraina), VORACITY (Ukraina).

04.02.2011, Krivoj Rog/Krzywy Róg (Ukraina), Klub Starij Dvor:
UNDERDARK (Polska), CASTRUM (Ukraina), ...OF CELESTIAL (Ukraina), CARNAL TORMENT (Ukraina).

05.02.2011, Korosteny (Ukraina), klub GDK:
UNDERDARK (Polska), CASTRUM (Ukraina), CRYSTAL NIGHT (Ukraina), PUTREFACTION (Ukraina), SHABASH (Ukraina).

06.02.2011, Vinnitsa/Winnica (Ukraina), Klub Zarya:
UNDERDARK (Polska), CASTRUM (Ukraina), SIDUS MORTUORUM (Ukraina), S.V.D. (Ukraina).

07.02.2011, Użgorod (Ukraina), klub Bürger:
UNDERDARK (Polska), CASTRUM (Ukraina), THE SYMBIOZ (Ukraina).
The Official Castrum
WebsiteGRUDZIEŃ 2010:

Po kilku niecierpliwych miesiącach oczekiwania album "In the Name of Chaos" zespołu Underdark został wydany przez grecką wytwórnię Sleaszy Rider Records i tym samym trafił wkońcu do światowej dystrybucji: http://www.sleaszyrider.com/


Z radością przedstawiam teledysk zespołu Underdark pt. "World Reframed". Teledysk został nagrany z okazji światowej premiery debiutanckiego albumu Underdark "In The Name of Chaos" (wydany przez grecką wytwornię Sleaszy Rider Records - grudzień 2010).Realizacja klipu: Solfernus Video. Zespół pragnie podziękować: Mirosławowi Majkowskiemu za wszelką pomoc i cierpliwość, Joachimowi Gąsiorczykowi - Prezesowi Zarządu Sanwil Sp. z o.o. za udostępnienie pomieszczeń do realizacji teledysku, Przyjaciołom z przemyskich zespołów za użyczenie części sprzętu. Underdark Management: Przemysław Grządziel

O teledysku Underdark i V-leciu naszych zespołów w miesięczniku Nasz Przemyśl (styczeń 2011):PAŹDZIERNIK-LISTOPAD 2010:

Przedstawiam trailer teledysku zespołu Underdark do utworu "World Reframed". Teledysk został nagrany z okazji zbliżającej się światowej premiery debiutanckiego albumu Underdark "In The Name of Chaos" (Sleszy Rider Records).

Zespół pragnie podziękować:
Mirosławowi Majkowskiemu za wszelką pomoc i cierpliwość, Joachimowi Gąsiorczykowi - Prezes...owi Zarządu Sanwil Sp. z o.o. za udostępnienie pomieszczeń do realizacji teledysku, Przyjaciołom z przemyskich zespołów za użyczenie części sprzętu.

Produkcja teledysku: Irek Janion - "Solfernus Video".W ubiegłą sobotę (23 X 2010) wraz z zespołem Underdark realizowaliśmy zdjęcia do teledysku do utworu „World Reframed” pochodzącego z debiutanckiego albumu grupy pt.”In the Name of Chaos”. Niebawem album ukaże się również poza granicami Polski – nakładem greckiej wytwórni Sleaszy Rider Records, która zajmie się promocją albumu na całym świecie m. in. dystrybucją przez takie firmy jak Sony (Niemcy), Century Media (USA), Relapse (USA), Plastic Head (UK).

Zdjęcia miały miejsce w "industrialnych" pomieszczeniach firmy Sanwil. W tej chwili klip jest w fazie montażu. Za produkcję odpowiedzialna jest firma "Solfernus Video". Zespól celowo zrezygnował z rozbudowanej fabuły i "efektów specjalnych", żeby zachowac tradycyjny charakter death metalowego teledysku. Wprawdzie teledysk nie będzie miał większej fabuły, ale pojawią się w nim pewne smaczki w postaci inscenizowanych przerywników, które będziemy dogrywać w przyszłym tygodniu.

Efekt pracy będzie dostępny wkrótce - prezentację teledysku poprzedzimy trailerem.

Za pomoc przy powstaniu teledysku zespół chciałby podziękowac:

Mirosławowi Majkowskiemu za wszelką pomoc i cierpliwość,
Joachimowi Gąsiorczykowi - Prezesowi Zarządu Sanwil Sp. z o.o. za udostępnienie pomieszczeń do realizacji teledysku,
Przyjaciołom z przemyskich zespołów za użyczenie części sprzętu,
Teatrowi "Fredreum" za wypożyczenie kostiumów.

Poniżej mżecie obejrzeć kilka zdjęć z planu filmowego, autorstwa Tadeusza Batowskiego (Agencja fotograficzna: http://www.studio35mm.pl/)
Internetowe wydanie GC Nowiny (2 XI 2010).  Grecy wydadzą płytę zespołowi Underdark z Przemyśla. Norbert Ziętal: 

"Grecy wydadzą płytę zespołowi Underdark z Przemyśla. Zobacz film jak powstawał teledysk". Norbert Ziętal

Przemyski zespół deathmetalowy Underdark podpisał umowę na wydanie płyty ze znaną grecką wytwórnią płytową Sleaszy Rider Records.
To spore wyróżnienie dla istniejącej od 2005 r. grupy Underdark i przemyskiej muzyki. Umowa została zawarta na produkcję dwóch płyt, które znajdą się w ogólnoświatowej dystrybucji m.in. Sony Music.
- Grecy wydadzą nasz album “In the Name of Chaos”. To daje nam wielką szansę, aby trafić do odbiorców na całym świecie – mówi Przemysław "Przemas” Grządziel, manager zespołu.

Underdark został przez ogólnopolską prasę muzyczną określony jako "nadzieja polskiej sceny death metal”. Lider zespołu Adam Dryś jest jednym z oficjalnych artystów amerykańskiego producenta wzmacniaczy Krank Amps, z których korzysta m.in. Metallica.
- W związku z podpisaniem kontraktu postanowiliśmy nakręcić teledysk do utworu "World Reframed”. Ukaże się w momencie pojawienia się płyty na rynku – mówi Adam Dryś, lider zespołu.
Teledysk został nakręcony w... fabryce materiałów skóropodobnych Sanwil.

- Długo szukaliśmy w Przemyślu odpowiedniego miejsca. Przestronnej hali, w klimacie industrialnym. Mieliśmy wytypowanych kilka miejsc, ale okazywało się, że już nie istnieją, bo powstało tam coś nowego, albo były inne przeszkody – opowiada manager Underdark.
Z pomocą przyszedł im Mirosław Majkowski, pracownik Sanwilu. Dzięki przychylności prezesa tej firmy, Joachima Gąsiorczyka, death metalowy zespół mógł w halach produkcyjnych nagrać swój teledysk.

Źródło: http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20101102/IMPREZY01/58648262


WRZESIEŃ 2010:
Z początkiem września 2010 r. Przemysław "Przemas" Grządziel został menedżerem zespołu Underdark i będzie zajmował się działaniami koncertowymi i promocyjnymi zespołu.

Kontakt:

tel.: + 48 602 38 49 10
email: corum@tlen.pl

www.myspace.com/underdarkdeathmetal
http://www.underdark.pl/